• Masážní křesla pro profesionální použití
 • Luxusní masážní křesla Inada
 • Masážní a relaxační křesla Healer
 • Japonská masážní křesla Sanyo
 • Masážní křesla Interactive Health
 • Masážní křesla Profi do vlhkého prostředí
 • Ostatní masážní křesla a přístroje

 • O nás
 • Pronájem-zapůjčení
 • Služby • Tajemství masáže...

  Masáž... proč?

  Mechanoterapie

  Co Vás zajímá/FAQ

  Co na to lékař?

  Křeslo nebo ruce?

  Shiatsu masáž

  Reflexní masáž

  Lymfatická masáž

  Mechanoterapie

  Nová generace masážních křesel

  Snad každý z nás už v životě zažil, co to znamená bolest hlavy, zad či kloubů. Tyto a další tzv. civilizační choroby, jako jsou problémy se zažíváním, krevním tlakem, prokrvováním tkání, nespavostí a nervovou soustavou vůbec, jsou důsledky působení mnoha faktorů, které s sebou přináší dnešní uspěchaná doba. Množství lidí díky sedavému zaměstnání či celkovému nezdravému životnímu stylu trpí nedostatkem pohybu, případně též nadváhou, což spolu s vlivy okolního prostředí a všudypřítomným stresem vytváří živnou půdu pro vznik více či méně závažných obtíží, které s přibývajícím věkem mohou vést až k velice závažným onemocněním. Přitom mnohdy stačí jen tak málo, zajistit si dostatek pohybu a naučit se vhodně a pravidelně odpočívat, relaxovat a regenerovat svůj organismus, přičemž spoustě zdravotních problémů lze takto předcházet, odstranit je nebo alespoň zmírnit. Mezi velice účinné relaxační metody patří bezesporu masáž, která je vlastně i nejstarší zcela přirozenou léčebnou procedurou na světě s tradicí již přes 3000 let.

  Pro každodenní uvolňující masáže jsou určena naší společností dodávaná masážní křesla, která spojují tradiční masážní umění s komfortem a technologií 21. století. Masážní křesla jsou koncipována s ohledem na páteř člověka a tělesnou anatomii, vždyť zdravá páteř je klíčem k vitalitě a udržení zdraví. Při pravidelném používání se křesla starají o optimální krevní oběh, odstraní sraženiny nebo jim zabrání, vnitřní orgány jsou pak správně zásobovány a chráněny. Masáž na křesle prohněte a uvolní svalstvo zad a nohou, povzbudí i uklidní nervový systém, působí na všechny důležité části těla a dokonale simuluje pohyby při klasické ruční masáži. Ručním ovládačem lze v pohodlné relaxační poloze vyvolat všechny programy, kdy křeslo dle nastavení působí buď jemně nebo silně, přesně tak, jak to naše tělo potřebuje. Masáží tak dosahujeme uvolňujícího nebo oživujícího účinku, příjemnou formou navrátíme svému tělu ztracenou energii a vitalitu a působíme zároveň preventivně proti spoustě zdravotních obtíží. Podstatné je, že masáž si můžeme dopřát několikrát denně, svého osobního maséra máme po ruce kdykoliv, když to zrovna potřebujeme.

  Mechanoterapie Mechanoterapie Mechanoterapie

  První terapeutické masážní křeslo na světě bylo navrženo a zhotoveno v Japonsku již před čtyřiceti pěti lety. Dnes se vyrábí luxusní masážní křesla, které spojují nejmodernější technologii s nedocenitelnými zkušenostmi odborníků na shiatsu, akupresuru a masáž. Špičková masážní křesla než začnou masáž, snímají pomocí automatického systému detekce informace o lidském těle infračervenými senzory a tak určí polohu hlavních tlakových bodů (na zádech rozlišujeme pět tlakových bodů, tzv. TSUBO, jejichž stimulace je základem správné masáže). Poté si stačí vybrat jeden ze speciálně vyvinutých programů péče o zdraví anebo křeslo manuálně naprogramovat pomocí ručního ovladače.

  MechanoterapieZcela nová generace masážních křesel je vybavena technologií Ultra-slow, zvláště pomalých pohybů napodobujících lidský dotek s náhodnými obměnami tlaku a pohybu, nové technické prvky masážního mechanismu pak zajišťují účinnou masáž všemi směry. Světovou novinkou jsou speciální posuvné manžety s airbagy pro lymfatickou masáž paží a vylepšená opěrka nohou se zabudovanými airbagy i pro chodidla, obepínající při masáži nohy stejně dokonale jako ruce maséra. Nový design sedadla umožnil zabudovat stranové airbagy spolu s vibračním systémem pro uvolnění stehenních i hýžďových svalů - největší svalovou skupinu těla - a pro stimulaci sakrálních tlakových bodů v dolní části páteře. Samozřejmostí jsou komfortní funkce jako motorické polohování včetně délkového nastavení podpěrky nohou, ukládání osobních nastavení do paměti křesla či podkreslení masáže hudbou z reproduktoru. Dokonalý relaxační zážitek pak přináší tzv. hudební program, kdy je vlastní masáž, tj. pohyb válečků, rychlost a intenzita, synchronizována s tóny hudby z přídavného CD nebo Mp3 přehrávače.

  Mechanoterapie Mechanoterapie Mechanoterapie

  Nejlepší kvalita, dlouholeté zkušenosti, nejnovější stav masážních technik a exkluzivní design jsou základem toho, že masážní křesla z naší nabídky patří k nejprodávanější na celém světě. Nezbývá než si vybrat, posadit se pohodlně do svého masážního křesla a ponořit se do světa uvolnění, odpočinku a relaxace.

  Masážní techniky

  MechanoterapieMechanoterapieVálečková (protahovací, rolling) masáž - masážní válečky se pravidelně pohybují odshora dolů a naopak po obou stranách páteře, přičemž jsou následovány obrysy těla. Šířku masáže lze nastavit. Natahováním svalstva se zmírňuje tlak na výstelku meziobratlových plotének, což má velice pozitivní účinek. Synoviální tekutina mezi ploténkami se může regenerovat, zatížení páteře se zmírní a tím se předchází bolestem a posléze třeba i výhřezu plotének.

  MechanoterapieMechanoterapieHnětací (roztírací, kneading) masáž - ztuhnutí zádového svalstva je uvolněno prostřednictvím tlaku jakoby konečky prstů. Horizontálním pohybem vyvíjejí masážní válce na pokožku a svalstvo tlak ze stran do středu a naopak od páteře do stran, takže záda jsou náležitě prohnětena. Svalstvo a tkáň se posílí a zpevní. Výrazně se podpoří prokrvení a povzbudí výměna látková. Svalstvo a tkáně jsou prohněteny až do hloubky a tím se uvolní ztuhlost a napětí v nich.

  MechanoterapieMechanoterapiePulsní (poklepávací, tapping) masáž - masážní válce intenzivními pohyby poklepávají po zádových svalech dle individuálního nastavení, uvolňují je a aktivizují akupresurní body. Ztuhnutí svalstva, které ve většině případů vede k nedostatečnému prokrvení, je odstraněno stimulačně působícím poklepáváním, čímž se zlepšuje krevní oběh. Svalstvo a tkáň se prohřeje, uvolní a zvláční. Tato masáž má též účinek na vyvolání sekrece hlenu při bronchiálních problémech.

  MechanoterapieMechanoterapieShiatsu (akupresurní, human touch) masáž - speciálně vyvinuté masážní mechanismy optimálně simulují komplikované pohyby prstů při shiatsu masáži. Bodově se provádí stimulace akupresurních bodů, které jsou na zádech rozmístěny. Dle nastavení působí masážní mechanismus jemně nebo silně, přesně tak, jak to vaše tělo potřebuje, přičemž masáží dosahujeme uvolňujícího nebo oživujícího účinku.

  Vibrační (oscilační) masáž – vibrující agregáty se starají se o prokrvení, prohřátí a příjemné uvolnění. Vibrační masáž vyhání únavu a těžkost. V poloze ležmo se projevuje ergonomicky vhodný tvar masážního křesla. Intenzitu vibrací lze individuálně nastavit, jemné oscilace probíhají jako příjemné vlny vaším tělem. Tato masáž má blahodárný účinek zejména na unavené, těžké a silně namáhané nohy.

  MechanoterapieMechanoterapieTlaková vzduchová masáž (lymfodrenáž, air press) - v případě ochablých podkožních tkání nestačí pro zlepšení jen pohyb, sport a kondiční cvičení. Je nutná pomoc i zvenku. Lymfatický systém je možné speciálními masážemi, tzv. lymfodrenážemi oživit. Pomocí cíleného masážního tlaku, jež působí několik speciálních tlakových polštářků a manžet, je možné aktivovat tkáňovou tekutinu se zbytky látkové výměny a dosáhnout jejich odplavení.


  slovensky: Mechanoterapia